بیمارستان ایران تحریم ها احمدی نژاد احمدی نژاد

بیمارستان: ایران تحریم ها احمدی نژاد احمدی نژاد هاشمی رفسنجانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی اولویت واکسیناسیون با چه کسانی است؟ ، مناسب ترین وقت تزریق واکسن آنفلوآنزا

رییس اداره بیولوژیک شرکت غذا و دارو ضمن ارائه توضیحاتی راجع به تفاوت در برندهای متفاوت واکسن آنفلوانزا، گفت: مناسب ترین وقت تزریق واکسن آنفلوانزا اواسط شهریور و

اولویت واکسیناسیون با چه کسانی است؟ ، مناسب ترین وقت تزریق واکسن آنفلوآنزا

مناسب ترین وقت تزریق واکسن آنفلوآنزا/اولویت واکسیناسیون با چه کسانی است؟

عبارات مهم : تزریق

رییس اداره بیولوژیک شرکت غذا و دارو ضمن ارائه توضیحاتی راجع به تفاوت در برندهای متفاوت واکسن آنفلوانزا، گفت: مناسب ترین وقت تزریق واکسن آنفلوانزا اواسط شهریور و اوایل مهرماه اعلام کرد.

دکتر علی واشقانی فراهانی در گفت وگو با ایسنا، راجع به میزان واکسن های آنفلوانزا موجود در بازار گفت: خوشبختانه در حال حاضر به اندازه کافی و معادل نیاز سالیانه کشور واکسن آنفلوانزا تامین کرده ایم و با منابع جدیدی که ثبت کردیم، بر اساس برآوردهای مصرف سالیانه واکسن به اندازه کافی وارد کشور شده است است و اکنون مشکلی از بابت واکسن نداریم.

اولویت واکسیناسیون با چه کسانی است؟ ، مناسب ترین وقت تزریق واکسن آنفلوآنزا

وی در پاسخ به اینکه آیا برندهای متفاوت واکسن که در بازار موجود هستند، از نظر کیفی تفاوتی باهم دارند، گفت: برندهای متفاوت واکسن ها هیچ تفاوت و مزیتی نسبت به یکدیگر ندارند و ما در بازار کشور عزیزمان ایران انوع متفاوت واکسن آنفلوانزا اعم از هلندی، فرانسوی، روسی و… و. را داریم که همه آنها استانداردهای شرکت غذا و داروی کشور عزیزمان ایران را گذرانده اند و در آزمایشگاه های ما پرونده های کیفی ارزش بررسی شده است هست. بر این اساس اعلام می کنیم که برندهای متفاوت واکسن آنفلوانزا هیچ مزیت خاصی نسبت به یکدیگر ندارند.

واشقانی فراهانی با بیان اینکه ما هموراه وکسن ها را از نظر اثربخشی و عوارض جانبی بررسی می کنیم، گفت: بر اساس بررسی های ما واکسن های مختلفی که در بازار کشور وجود دارند نسبت به هم تفاوتی ندارند و همه آنها سطح ایمنی مورد نیاز را ایجاد می کنند و عوارض ارزش هم شبیه به یکدیگر است و همه آنها عوارض عمومی واکسن آنفلوانزا را دارند. حال در بعضی موارد ممکن است افراد یا پزشکان بر اساس نظرات شخصی واکسن نوع خاصی را ترجیح دهند، ولی ما به عنوان مرجع رسمی این حوزه که همه نتیجه های آنها را بررسی می کنیم، می گوییم که تفاوت معناداری میان اثربخشی و عوارض متفاوت واکسن های متفاوت وجود ندارد و همه آنها ممکن است عوارض عمومی آنفلوانزا را مانند تب خفیف یا آبریزش بینی خفیف از خود نشان دهند.

رییس اداره بیولوژیک شرکت غذا و دارو ضمن ارائه توضیحاتی راجع به تفاوت در برندهای متفاوت واکسن آنفلوانزا، گفت: مناسب ترین وقت تزریق واکسن آنفلوانزا اواسط شهریور و

رییس اداره بیولوژیک شرکت غذا و دارو با بیان اینکه تاکنون موارد آنفلوآنزای گزارش شده است همان آنفلوآنزای فصلی مشمول بر H۱N۱، H۲N۳ و آنفلوآنزای نوع B است که در این میان آنفلوآنزای H۱N۱ از قدرت بیماری زایی بیشتری برخوردار هست، ادامه داد: ایمن سازی واکسن آنفلوانزا صرفا بر علیه این سه نوع از بیماری آنفلوآنزا بوده و هیچ کارایی برعلیه بیماری سرماخوردگی و سایر انواع بیماری آنفلوآنزا ندارد.

وی با تاکید بر اینکه واکسن های آنفلوآنزای ثبت شده است در کشور که از طریق مراجع قانونی توزیع می شوند، انواع سه گانه ویروس آنفلوآنزای مرسوم را پوشش می دهند و از نظر اثربخشی و ایجاد سطح ایمنی مزیتی نسبتی به یکدیگر ندارند، گفت: باید توجه کرد که در زمینه واکسن آنفلوانزا انجام واکسیناسیون همگانی ضرورتی ندارد و کماکان تزریق این واکسن فقط جهت افراد با ریسک اوج مشمول بر بیماران دارای نقص ایمنی یا افراد دارای بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی-عروقی، دیابت، آسم و …با تجویز دکتر توصیه می شوند.

واشقانی فراهانی با بیان اینکه مصرف این واکسن در زنان باردار صرفا با تجویز و نظارت متخصصان مربوطه مجاز خواهد بود، گفت: افرادی که قبلا با واکسن امسال واکسینه شده است اند نیازی به تکرار و تزریق مجدد واکسن آنفلوانزا ندارند، به جز کودکانی که جهت نخستین بار تحت واکسیناسیون قرار می گیرند.

اولویت واکسیناسیون با چه کسانی است؟ ، مناسب ترین وقت تزریق واکسن آنفلوآنزا

وی با بیان اینکه در عالی ترین شرایط از وقت تزریق واکسن، ۲ تا ۳ هفته طول می کشد تا ایمنی مناسب در فرد ایجاد شود، گفت: مناسب ترین وقت تزریق واکسن آنفلوانزا اواسط شهریور و اوایل مهرماه است که واکسن عالی ترین کارایی و وقت ایمن زایی را خواهد داشت. بنابراین توصیه می شود که این واکسن در این وقت تهیه و در مراکز مجاز تزریق شود. باید توجه کرد که شرایط نگهداری و حمل و نقل این واکسن در دمای ۲ تا ۸ درجه سانتیگراد هست. البته توصیه بسیار مهم، محفاظت از یخ زدگی واکسن هست. بنابراین توصیه می شود دمای یخچال به نوعی تنظیم شود که از یخ زدگی آن جلوگیری کند. حال در صورتی که بعد از تهیه واکسن از مرکز توزیع مجاز بلافاصله آن را تزریق کنیم، جای نگرانی وجود ندارد، ولی در صورت نیاز به وقت زیاد جهت نگهداری و یا حمل و نقل آن مورد نیاز است واکسن همراه با یخ خشک حمل شده است و در نخستین وقت ممکن به یخچال انتقال یافته شود.

واشقانی فراهانی عالی ترین راه پیشگیری از آنفلوانزا را در حال حاضر جهت عموم جامعه رعایت اصول بهداشتی فردی و پرهیز از تماس با افراد آلوده دانست.

واژه های کلیدی: تزریق | بیماری | واکسن آنفلوآنزا | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs