بیمارستان ایران تحریم ها احمدی نژاد احمدی نژاد

بیمارستان: ایران تحریم ها احمدی نژاد احمدی نژاد هاشمی رفسنجانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ریشه حقوق‌های نجومی در دولت احمدی‌نژاد بود / محسنی اژه‌ای

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به ریشه حقوق‌های نجومی گفت: در دوره آقای احمدی‌نژاد در صندوق توسعه ملی ایشان یک روز رای گیری کرد تا کل اختیارات هیات امنا را به مد

ریشه حقوق‌های نجومی در دولت احمدی‌نژاد بود / محسنی اژه‌ای

محسنی اژه ای: ریشه حقوق های نجومی در دولت احمدی نژاد بود

عبارات مهم : میلیون

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به ریشه حقوق های نجومی گفت: در دوره آقای احمدی نژاد در صندوق توسعه ملی ایشان یک روز رای گیری کرد تا کل اختیارات هیات امنا را به مدیرعامل بدهد؛ در حالی که بنده و یک نفر از نمایندگان مجلس مخالف این کار بودیم، ولی سایر افراد تحت تاثیر احمدی نژاد به این مصوبه رای دادند و آن را تصویب کردند که به مدیر عامل و هیات مدیره اختیاراتی داد که براساس آن اختیارات حقوق ها در آن به وجود آمد، این کار را که آقای احمدی نژاد کردند خلاف قانون و از پایه غلط بود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام غلامحسین حسنی اژه ای شب گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و در پاسخ به سوالات آنان با بیان این که بخشی از حقوق های نجومی مربوط به سال های اخیر نیست و از سال های دور شروع شده است هست، اظهار کرد: ولی متاسفانه پرداخت ها در سال های اخیر و در این دولت اوج گرفت.

ریشه حقوق‌های نجومی در دولت احمدی‌نژاد بود / محسنی اژه‌ای

محسنی اژه ای با تاکید بر اینکه مساله حقوق های نجومی مساله مهمی است که باید به ابعاد متفاوت آن توجه شود، تصریح کرد: ابتدا باید دید حقوق نجومی را با چه معیاری می سنجند و چه میزان حقوق را نجومی به حساب می آورند. آیا همه افرادی که کارهای فنی و غیر فنی با بازدهی و کیفیت کم و اوج انجام می دهند باید حقوق های یکسان بگیرند؟ باید پرداخت را به ارزش کار بدهیم و ما نمی گوییم همه پرداخت ها یکسان باشد.

وی با بیان این که این فاصله نباید موجب اشرافی گری شود، خاطرنشان کرد: میانگین حقوق مدیران بعضی از وزارتخانه ها و شرکت ها در طول سال به 200 میلیون تومان هم می رسید، اگر کسی 200 میلیون تومان حقوق بگیرد چه اتفاقی در زندگی اش می افتد؟ این باعث ایجاد شکاف طبقاتی می شود.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به ریشه حقوق‌های نجومی گفت: در دوره آقای احمدی‌نژاد در صندوق توسعه ملی ایشان یک روز رای گیری کرد تا کل اختیارات هیات امنا را به مد

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در هنگام طرح این مساله ابتدا ما به آن ورود نکردیم و قرار شد دولت خود با این مساله برخورد و آن را حل کند، ولی تاکنون هیچ موردی از تخلف به قوه قضائیه ارجاع نشده است ولی در عین حال دولت اقداماتی نظیر برکناری و استعفای 13 نفر از متخلفان و تعیین سقف حقوق مدیران در شورای حقوق و دستمزد انجام دادند که کارهای خوبی هست، ولی از نظر بنده این کارها کافی نبوده و با ابهاماتی همراه بود.

وی همچنین با اشاره به ورود دیوان محاسبات به بحث حقوق های نجومی بیان کرد: دیوان محاسبات هم به این مساله ورود کرد ولی تاکنون از ناحیه دیوان محاسبات هم مواردی را به دادسرای خودشان اعلام کردند ولی به عنوان اینکه جرمی اتفاق افتاده چیزی به دستگاه قضایی اعلام نشده هست.

سخنگوی قوه قضائیه با اذعان به اینکه قوه قضائیه نیز در این مورد کوتاهی هایی انجام داده، تصریح کرد: مقداری از پرسشها هم به بازرسی کل کشور وارد است و ما این عنوان را انکار نمی کنیم.

ریشه حقوق‌های نجومی در دولت احمدی‌نژاد بود / محسنی اژه‌ای

11 میلیون تومان حقوق می گیرم

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به حقوق خود از اول انقلاب تاکنون، تصریح کرد: من از اول انقلاب حقوقم از 2000 تومان شروع شده است است و در حال حاضر در فروردین ماه حقوقم 11 میلیون و خرده ای و کمتر از 12 میلیون تومان بوده است.

وی افزود: از اول انقلاب ابتدا یک وام 400 هزار تومانی گرفتم ، بعد از آن در اوایل دهه 70 چهار میلیون تومان وام مسکن گرفتم، همچنین در وقت آقای احمدی نژاد 15 میلیون تومان وام گرفتم که بعد از این که من را از وزارت عزل کردند اقساط آن را یک جا پرداخت کردم، همچنین 20 میلیون تومان از قوه قضائیه وام دریافت کردم و آخرین وامی که گرفتم 80 میلیون تومان است که هم اکنون در حال پرداخت اقساط آن هستم.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به ریشه حقوق‌های نجومی گفت: در دوره آقای احمدی‌نژاد در صندوق توسعه ملی ایشان یک روز رای گیری کرد تا کل اختیارات هیات امنا را به مد

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به عنوان احراز صلاحیت ها با بیان این که در این عنوان بسیاری به اشتباه میان احراز صلاحیت و عدم احراز صلاحیت تفاوتی قائل نیستند، تصریح کرد: طبق قانون باید صلاحیت افراد احراز شود و مورد نیاز نیست حتما عدم آن ثابت شود و حتی اگر شورای نگهبان فکر کند که فرد 80 درصد صلاحیت دارد و 20 درصد صلاحیت ندارد ممکن است صلاحیت او را تایید نکند.

وی با بیان اینکه در احراز صلاحیت ها اصل برائت معنا ندارد، ادامه داد: گاهی وقت ها اطلاعاتی به شورای نگهبان می رسد که به عدم صلاحیت افراد پی می برد و شک می کند که این ممکن است باعث شود احراز صلاحیت افراد صورت نگیرد.

ریشه حقوق‌های نجومی در دولت احمدی‌نژاد بود / محسنی اژه‌ای

محسنی اژه ای با بیان اینکه این گونه نیست که اگر صلاحیت فردی تائید شد این صلاحیت تا ابد تائید شده است بماند، خاطرنشان کرد: جهت نمونه شیطان هم چند صد سال از فرشتگان مقرب الهی بود، ولی با یک عدم اطاعت نه تنها از تقرب افتاد بلکه در مسیر دیگری قرار گرفت، انسان هم گاهی در مسیر حق است و گاهی از این مسیر خارج می شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت ممنوع التصویری مدیر دولت اصلاحات، اظهار کرد: در قانون اساسی مهم مربوط به شورای امنیت ملی در نظر گرفته شده است و هنگامی که این شورا در رابطه با مسئله ی امنیتی و ملی تصمیمی اتخاذ کند آن تصمیم به منزله قانون و جهت تمام دستگاه ها لازمه الاجرا هست.

معاون اول قوه قضائیه یادآور شد: بر این اساس 22 ماه بعد از انتخابات سال 88 این تصمیم در شورای عالی امنیت ملی گرفته شد و این گونه نبود که در روز اول بعد از انتخابات این تصمیم گرفته شود، هنگامی که در شورای عالی امنیت طرحی مطرح می شود بعضی از طرح ها جهت بررسی زیاد و تعیین مصادیق به کمیته ای ارجاع داده می شود که در این مورد اینگونه بوده هست.

تعاونی میزان وابسته قوه قضائیه نیست

وی با اشاره به عنوان تعاونی میزان و ارتباط آن با قوه قضائیه، تصریح کرد: تعاونی میزان وابسته به قوه قضائیه نیست ولی بعضی از قضات در آن عضویت داشتند و ما به آن ها اعلام کردیم یا از قوه قضائیه بروید و یا از آن تعاونی کناره گیری کنید، همچنین مسئله دیگر این موسسه آرم آن بود که نزدیک به قوه قضائیه بود و با آن نیز برخورد شد.

واژه های کلیدی: میلیون | حقوق نجومی | قوه قضائیه | حقوق های نجومی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs