بیمارستان ایران تحریم ها احمدی نژاد احمدی نژاد

بیمارستان: ایران تحریم ها احمدی نژاد احمدی نژاد هاشمی رفسنجانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی قحطی آب در کشور جدی گرفته شود / حسن‌پور

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیستم صندوق توسعه ملی و سیستم بانکی کشور گفت: پروژه انتقال آب از خلیج فارس یکی از ابر پروژه‌های ملی کش

قحطی آب در کشور جدی گرفته شود / حسن‌پور

حسن پور: قحطی آب در کشور جدی گرفته شود

عبارات مهم : سیستم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیستم صندوق توسعه ملی و سیستم بانکی کشور گفت: پروژه انتقال آب از خلیج فارس یکی از ابر پروژه های ملی کشور است که متاسفانه بار هزینه های آن بر دوش سه استان یا به عبارت دیگر سه شرکت هست.

شهباز حسن پور در گفت وگو با ایسنا، راجع به خط انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی، گفت: کشور از نظر آب دچار قحطی شده است است و باید قحطی آب در کشور جدی گرفته شود.

قحطی آب در کشور جدی گرفته شود / حسن‌پور

وی با بیان این که «پروژه انتقال آب از خلیج فارس از 4 سال قبل کلید خورد که تاکنون بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد» طول فاز اولیه انتقال آب دریای خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را 700 کیلومتر دانست و بیان کرد: مسیر فاز اول این طرح «بندرعباس- سیرجان- مس سرچشمه و چادر ملوی یزد» هست، که قطعه اول این فاز تا شهرستان سیرجان است که تاکنون 65 کیلومتر از این خط انتقال لوله گذاری شده است است.

وی با بیان این که «مطالعات مورد نیاز در خصوص آب شیرین کن ها انجام شده است ولی هنوز خریداری نشده اند و به دنبال گرفتن فاینانس و یا گرفتن وام از صندوق توسعه ملی هستیم»، اعلام کرد: آینده نگری اولیه سرمایه جهت اجرای این پروژه یک هزار و 400 میلیارد تومان برآورد شده است بوده که با توجه به زیاد کردن قیمت ارز شاهد زیاد کردن چشمگیری در بحث هزینه ها خواهیم بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیستم صندوق توسعه ملی و سیستم بانکی کشور گفت: پروژه انتقال آب از خلیج فارس یکی از ابر پروژه‌های ملی کش

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه به کارخانجات در حال احداث تولید 5 میلیون تن فولاد در سیرجان اشاره کرد و افزود: آب مهم ترین عنوان همه دستگاه های استان های هرمزگان، کرمان و یزد است و همچنین در دستور کار معاون اول رییس جمهور، وزارت نیرو و وزارت صنعت و معدن نیز مهم قرار گرفته است که امیدواریم با همکاری و همدلی همه دستگاه ها، این عنوان محقق شود.

وی ادامه داد: آینده نگری حاکی از آن است که ظرف 4 سال آینده آب خلیج فارس به شهرستان سیرجان برسد، هرچند که کارشناسان این وقت را سریعتر آینده نگری می کنند ولی با توجه به شناختم نسبت به اوضاع بودجه های دولتی و پرسشها سیستم بانکی و صندوق توسعه ملی، قطعا 4 سال آینده وقت دقیق تری جهت اتمام این پروژه تا شهرستان سیرجان خواهد بود.

وی اضافه کرد: حدود 200 حلقه چاه آب شرب شهرستان های سیرجان، شهربابک، رفسنجان و استان یزد را تامین می کنند که اگر این پروژه به بهره برداری برسد این حلقه های چاه از رده خارج می شوند که این مهم یک خدمت بزرگ تاریخی به نسل های آینده در بحث مهار آب های زیرزمینی باشد.

قحطی آب در کشور جدی گرفته شود / حسن‌پور

حسن پور به انتقاداتی در خصوص پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس پرداخت و تصریح کرد: کم کاری یکی از انتقاداتی است که به وزارت نیروی می توان گرفت، به طوریکه وزارت نیرو براساس برنامه بودجه 1396 بایستی قراردادی در این زمینه منعقد کند و مبلغی در این زمینه پیش پرداخت نماید.

واژه های کلیدی: سیستم | پروژه | انتقال | سیرجان | سال آینده | صندوق توسعه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs